Імплантація – хірургічне втручання, яке передбачає встановлення в кісткову тканину щелепи штучного імпланту. Видалення зуба – така ж хірургічна маніпуляція у сфері стоматології. Імплантація після видалення відповідає за естетичну складову та здоров’я ротової порожнини. Необхідно знати, коли ця процедура потрібна та як її проводять.
Чому важливо проводити імплантацію після видалення зуба?
Видалення зуба з різних причин в будь-якому випадку – небажана втрата для людини. Саме імплантація – процедура стоматології, яка дозволяє зберегти якість життя після втрати власних зубів. У випадку якщо ви нещодавно видалили зуб або декілька зубних одиниць, то не варто затягувати процес проведення імплантації. Потрібно чітко та швидко визначитися з протезом. Імплантація після видалення зуба є ідеальним рішенням.
Чому таке хірургічне втручання після видалення важливо проводити:
зміщення зубів – сусідні з лункою зуби можуть зсунутися впродовж часу, тоді протезування буде складнішим;
неправильне жувальне навантаження – коли людина залишається без зуба, вона адаптується жувати по-іншому, в результаті навантаження під час жування переходить на передні зуби, зв’язки розтягуються, а вони розхитуються;
естетичний фактор – якщо зуб видалено в жувальному ряді, то відсутність помітна лише самій людині, але якщо він відсутній у фронтальному відділі, то питання естетики стає гостро;
атрофія тканин – кісткова тканина схильна до втрати форми при відсутності навантаження, як результат відбувається атрофія, яку виправить наростання тканини.
Кожний клінічний випадок є індивідуальним. Швидкість лікування буде для вашого здоров’я перевагою. Скоригувати та назначити правильне лікування допоможе лікар на консультації. Не варто відкладати встановлення імпланту після того, як зуб був видалений, на довгий час.
Етапи імплантації після видалення зуба
Одномоментна імплантація після того, як зуб був видалений, здійснюється у декілька етапів. Установка імпланту виконується за один візит до стоматолога.
Консультація. Проведення огляду, визначення терміну встановлення імпланту та діагностика.
Видалення зуба. Видаляється зуб та оцінюється стан тканин. Аналізуються подальші дії.
Миттєве встановлення імпланту на місце зуба. Можлива корекція коронки впродовж часу.
Відновлення після операції. Лікар надає рекомендації, проводить консультацію та надає необхідні пояснення.
Можливість проведення одноетапної імплантації визначить лікар після проведення всіх необхідних дій. На сторінці https://siy-dental.com/description-services/mittieva-implantacija-zubiv-2 можна знайти необхідну інформацію.
Як доглядати за імплантами після видалення зуба?
Комплекс заходів з гігієни ротової порожнини повинен забезпечувати видалення залишків їжі, бактеріального шару та нальоту. Підтримка чистоти відбувається біля самого протеза, в щілинах навколо імпланту, коронкової частини, простору між зубами та яснами. Лікар може зорієнтувати вас в певній інструкції щодо догляду.
Незамінним є ретельне, але не надто інтенсивне чищення зубів щіткою середньої м’якості два рази на день. Чистять їх кожного ранку та ввечері перед сном.
Зубна паста також відіграє важливу роль. Вона повинна бути без абразивних частинок.
Важливим є використання додаткових інструментів для очищення. Потрібно застосовувати йоржики або пучкові щітки між просторами зубів та на внутрішній поверхні. Після кожного приймання їжі рекомендують використовувати зубну нитку. Ротову порожнину потрібно регулярно полоскати спеціальним розчином або іригатором.
Незайвим будуть профілактичні огляди у лікаря-стоматолога кожні пів року. Також у цей проміжок часу радять робити професійне чищення зубів.